РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ В США

 Торгова (торговельна)* марка – це позначення, яке ідентифікує і відрізняє товари або послуги вашого бізнесу від інших. Це може бути ім'я, символ, фраза, дизайн, звук або комбінація цих елементів.

Торгові марки (ТМ) реєструються на федеральному рівні через Відомство США з питань патентів і торгових марок (USPTO). Отримання торгової марки в США є складним процесом, але дотримуючись правил це можна зробити успішно.

 

Чому бізнесу важливо зареєструвати торгову марку?

Реєстрація торгової марки важлива для бізнесу з кількох причин:

  • Правовий захист. Зареєстрована ТМ надає право використовувати таке позначення та перешкоджати іншим особам використовувати її без дозволу.
  • Розрізнення товарів і послуг. Зареєстрована торгова марка допомагає споживачам відрізнити товари та послуги одного бізнесу від товарів та послуг інших.
  • Національне та міжнародне визнання. Реєстрація торгової марки у США надає бізнесу національне визнання, а також право на реєстрацію у відомствах з питань торгових марок інших країн.Водночас це допомагає розширити сферу діяльності та клієнтську базу.
  • Цінний актив. ТМ може бути цінним активом для бізнесу. Такий актив можна ліцензувати, продати або використати як заставу для кредиту.
  • Судовий захист. Наявність зареєстрованої ТМ дає власнику право звернутися до суду з позовом проти будь-якого порушення або несанкціонованого використання ТМ. Це допомагає захистити вкладені інвестиції в ТМ та запобігти нанесенню шкоди репутації бізнесу.

 

Процедура реєстрації торгової марки.

6 кроків, які необхідно здійснити для реєстрації торгової марки в США:

1. Пошук аналогів торгової марки.

Перш ніж розпочати процес реєстрації, важливо провести ретельний пошук існуючих торгових марок. Це необхідно для розуміння, що запропонована вами ТМ вже не використовується або не є надто схожою на існуючі ТМ.

Здійснити пошук можна за допомогою бази даних Відомства США з питань патентів і торгових марок (USPTO), яка доступна в Інтернеті.

2. Вибір класу торговельної марки.

Торгові марки класифікуються за класами, і вам потрібно вибрати клас або класи, які найкраще відповідають вашим товарам або послугам.

Всього існує 45 класів, кожен з яких охоплює різні типи товарів і послуг.

3. Подача заявки на торгову марку.

Після того, як ви вибрали клас і завершили пошук, ви можете подати заявку на торгову марку в USPTO.

Це можна зробити онлайн через веб-сайт. Додатково вам потрібно надати інформацію (1) про запропоновану вами торгову марку, (2) товари або послуги, які ви плануєте пропонувати, (3) контактну інформацію про себе або свій бізнес.

4. Очікування відповіді.

Після того, як ви подали заявку, USPTO розгляне її та визначить, чи відповідає вона вимогам для реєстрації.

Цей процес може зайняти кілька місяців. У випадку отримання Office Action (офіційний лист від USPTO) потрібно надати додаткову інформацію або внести зміни до вашої заявки. Загалом процедура реєстрації ТМ триває від 3 до 10 місяців, інколи це займає більше одного року.

5. Використання торгової марки.

Після того, як ТМ зареєстрована, вам потрібно використовувати її в комерційній діяльності, щоб підтримувати свою реєстрацію.

Це означає, що ви повинні використовувати ТМ при продажі товарів або наданні послуг.

6. Продовження терміну дії торговельної марки.

Для підтримання реєстрації торговельних марок необхідно поновлювати їх дію кожні 10 років, тому обов'язково відстежуйте, коли ТМ підлягає поновленню, та своєчасно подавайте необхідні документи.

 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ:

Я знайшов торгову марку схожу на мою. Чи можу я її зареєструвати?

Зазвичай, ні, тому що це може створити непорозуміння.

Але якщо інша ТМ використовується для товарів або послуг, котрі не схожі на ваші – реєстрація може бути можливою. В такому випадку споживачі не будуть плутатися в тому, хто що їм продає.

Скільки триває процес реєстрації торгової марки в США?

Загалом процедура реєстрації ТМ триває від 3 до 10 місяців, інколи це займає більше одного року.

Чи потрібно окремо реєструвати назву компанії та логотип?

Так.

USPTO дозволяє одну торговельну марку - тобто одну назву, один логотип або один слоган - на одну заявку.

Ви можете зареєструвати логотип, який включає в себе текст, але тоді дизайн і текст разом вважаються однією торговою маркою.

Хочете захистити їх окремо? Потрібно подати дві заявки.

Як довго діє реєстрація торгової марки в США?

Реєстрація торгової марки в США діє протягом десяти років з дати реєстрації.

Реєстрація може бути продовжена на невизначений термін за умови, що ТМ продовжує використовуватися в комерційних цілях та сплачені збори за її продовження.

Чи можна передати торгову марку іншій особі в США?

Так, торговельна марка може бути передана іншій особі в США за допомогою "переуступки".

Передача права повинна бути оформлена у письмовій формі та зареєстрована в USPTO.

Передача також повинна супроводжуватися підписаною заявою про те, що знак використовується в комерційних цілях або що власник свідоцтва має добросовісний намір використовувати знак в комерційних цілях.

Чи обов'язково використовувати торгову марку в комерційній діяльності для збереження чинності реєстрації в США?

Так, для збереження чинності реєстрації в США необхідно використовувати ТМ в комерційних цілях.

Власник ТМ повинен довести, що знак використовується в комерційній діяльності або що присутній добросовісний намір використовувати знак в комерційній діяльності для того, щоб зберегти реєстрацію та продовжити її дію.

Невикористання ТМ протягом тривалого часу може мати наслідком її ануляцію.

* Хоча в українських офіційних документах використовується термін “Торговельна марка”, в повсякденному спілкуванні частіше використовується “Торгова марка”. По суті ці терміни рівнозначні.

Корисні посилання:

Остались вопросы?
Заполните заявку на бесплатную консультацию.

03.01.2023    Міжнародні трасти на Кіпрі
Кіпрські трасти залишаються потужним і гнучким інструментом для податкового планування, захисту активів і передачі їх у... [Читать далее]
09.11.2022    Чем хорош штат Вайоминг для украинского бизнеса?
Вы когда-нибудь задумывались над тем, какие преимущества можно получить, зарегистрировав компанию в США? Вот только... [Читать далее]
01.11.2022    Зачем украинскому бизнесу регистрировать компанию в штате Делавэр (США)?
Почему в этом крошечном штате компаний больше чем жителей? В штате Делавэр зарегистрированы 1.8 миллиона компаний. Среди... [Читать далее]

Все новости
02.11.2022   Украинский бизнес и штат Делавэр
Почему миллионы бизнесменов США и мира стремятся в Делавэр? Чем он может быть полезен украинскому бизнесу?...[Читать далее]
12.10.2022   Компании в США
По просьбам читателей публикуем материал о том где и какие компании лучше регистрировать в США. При правильном использовании такая компания будет работать лучше чем офшор....[Читать далее]
01.09.2022   Де українському бізнесу добре в Європі
Багато українських бізнесменів думають про переїзд за кордон. Зазвичай їх погляд зупиняється на найближчому оточенні — Східній Європі. Але вона досить різноманітна і є на її територій окремі місця, де створені більш сприятливі умови для бізнесу....[Читать далее]

все новости

 

© 2019 Компания Nexus™. Все права защищены.

Аналитические материалы, размещенные на сайте , имеют исключительно информационное назначение, не являются предложением проводить операции на рынке ценных бумаг или осуществлять те или иные инвестиции, и не могут рассматриваться как специальная юридическая консультация или руководство к действию. Мы прилагаем все разумные усилия, чтобы публикуемая информация была актуальной, точной и достоверной. Тем не менее, Nexus™ не несет ответственность за убытки (как прямые, так и косвенные), полученные в результате самостоятельного использования опубликованной информации. Любые решения в области бизнеса и инвестиций всегда связаны с риском. Непременным условием принятия таких решений должно быть понимание этих рисков и осознание личной ответственности за результаты. Некоторые услуги могут быть ограничены для резидентов Украины.