Оберіть свою мову

+38 (050) 020-66-85

Київ, вул. Володимирська
11, офіс 6

+38 (050) 020-66-85
1 жовтня 2025

Конгрес Іспанії схвалив закон про податок на розміщення в електронних системах накопичення інформації посилань на опубліковані в іспанських друкованих виданнях статті та описи їхнього змісту.

Податок вже отримав народну назву «Податок на Гугл», адже стосується в основному сервісу Google News - найобширнішої системи накопичення новин. Це звучить щонайменше дивно, адже складаючи перелік заголовків найзначніших новин, подібні сервіси лише просувають друковані видання та залучають мільйони читачів на їхні веб-сайти.

Схожий закон був прийнятий нещодавно в Німеччині. Компанію Google зобов'язали сплатити податки усім газетним сайтам, процитованим у Google News (крім тих, які відмовилися від права отримувати плату від Google).

Проте в іспанському законі право видавців на отримання плати за розміщення посилання на їхні матеріали визнано невід'ємним – тобто, вони позбавлені можливості відмовитися від цієї «привілеї».

Поки що залишається неясним, яку суму компенсації будуть зобов'язані виплачувати новинні сервіси, які видавці отримають вигоду від нового закону, як буде регулюватися питання з описом однієї і тієї ж новини, опублікованої різними виданнями і як будуть вирішуватися конфліктні ситуації. У той же час, за порушення прав інтелектуальної власності видавництв новинним сервісам загрожує штраф у розмірі до 300 000 євро.

За запевненням іспанського уряду, правило не буде поширюватися на посилання в соціальних мережах.

Для набуття чинності закон має бути підтверджений Сенатом Іспанії у вересні. Існує ймовірність, що у разі офіційного прийняття нових правил Google може згорнути свою іспаномовну версію Google News.