Оберіть свою мову

+38 (050) 020-66-85

Київ, вул. Володимирська
11, офіс 6

+38 (050) 020-66-85
25 вересня 2025

За запевненням Філіпа Тая, голови гонконгського філіалу AIMA - Асоціації з управління альтернативними інвестиціями (Alternative Investment Management Association) – Гонконг у недалекому майбутньому зможе підтвердити свій статус як міжнародного центру з управління активами. Цьому сприятимуть суттєві податкові пільги, ініціатором впровадження яких став міністр фінансів Гонконгу Джон Цанг.

Міністр Цанг запропонував включити в сферу дії пільг з корпоративного податку (за прикладом податкових пільг для офшорних фондів) також транзакції з приватними акціонерними компаніями, створеними або зареєстрованими за межами країни. При цьому такі компанії можуть навіть не володіти жодною власністю і не здійснювати діяльність на території Гонконгу.

На думку міністра фінансів країни, це дозволить створити для фондів прямих інвестицій (private equity funds) такі ж сприятливі умови, як і для офшорних фондів, і залучити їх на територію Гонконгу.

На додаток до згаданих пропозицій, влада планує внести зміни в законодавство, щоб дати «зелений світло» інвестиційним компаніям відкритого типу на території країни (на сьогодні в межах юрисдикції дозволено створювати інвестиційні фонди тільки в формі трастів). Це відкриє нові можливості для діяльності традиційних пайових та хедж-фондів у Гонконгу.

Запропоновані реформи можуть зробити Гонконг привабливою юрисдикцією для розміщення фондів. Це, у свою чергу, створить додаткові робочі місця і підніме індустрію хедж-фондів в цілому на новий, вищий рівень.